Stále nové květy.

9. června 2018 v 13:12 | Čikyta |  ROK 2018
Mám tu zase pán nových rozkvetlých.

Greenpeace jsem měla na seznamu nových několikrát, ale v rámci redukce množství objednávaných, byl zatím vždy vyřazen. Až letos zůstal. Moc jsem nevěřila tomu, že okvětní lístky budou opravdu s nádechem do zelena, ale překvapila. Jen jsem nepočítala s tím, že je poněkud vzrůstnější. A asi bych ji nedala do truhlíku, ale samotnou. Sazenička vypadala celkem maličká, že jsem se ji bála zastřihnout. Teď se rozjela a tak jsem musela hlavní vrchol honem zkrátit, aby se víc rozvětvila.


Oproti fotkám v minulých článcích má Fokko's Katrientje zase barevnější listky a dokonce jsou už i ty okvětní pěkně mourovaté.

Každým dnem rozkvétají další a další. Jen kdyby nebyly tak strašný vedra. Už se mi z nich u tři nových zapařily kořeny a nevím jestli to rozchodí. Moc tím nepočítám. Nevím, jak tomu zabránit. Některé druhy jsou prostě choulostivější na přelití než jiné a pak ve vedrech stačí víc vody, k tomu teplo a je neštěstí na světě. Zkoušela jsem odizolovat truhlíky polystyrenem, zalívat Previcurem a stejně se vždy nějaká najde. Třeba Paula Jane mě nemá asi ráda.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama