Je to k vzteku.

11. dubna 2018 v 21:35 | Čikyta |  ROK 2018
Nedávno jsem sem dávala fotky ke svým mrazuvzdorným fuchsií s návodem, jak je zazimovávám. Minulý týden jsem je díky už pěknému počasí odkryla. Stonky při bližší prohlídce vypadali u krčku zeleně, takže zima je nezabila.

Moje radost však byla předčasná, u dvou ze tři se mi zdálo, že se nějak kývají. Očistila jsem hlínu okolo a oni šli lehce vytáhnout. Je to na vraždu!!!. Nějaká mrcha jim okousala kořeny. Nebylo to čerstvé a nejspíš díky přikrytí je zbytek rostliny ještě živý.


Tyhle dvě chudinky to odnesly.

Pokusila jsem se o záchranu a dala je do perlitu. Už se mi během zimy podařilo jednu takhle zachránit.
Po týdnu jsem koukala, že na nich začali rašit nové lístky. Oni jsou mrazuvzdorné trochu nezmaři a na jaře vyraší ze spodnějších částí. Jen nevím jestli pustí kořeny nebo budu muset dát zakořenit, pokud z nich něco bude, ty nové puky. Maximálně se s nimi budu muset rozloučit.

K vzteku je, že nevím, která potvora to udělala. A zrovna letos jsem chtěla mrazuvzdorné rozšířit, protože se jim pěkně dařilo s minimální údržbou. Buď to byl nějaký hryzec nebo hraboš a pak by mohlo pomoct udělat kolem kořenů koš z pletiva.

Horší by bylo, kdyby se mi na zahradu dostal postrach fuchionářů lalokonosec. Jeho larvy už zlikvidovaly mnoha zahrádkářům kořeny jejich rostlin. Přes léto se pozná podle vykousaných listů. Ty jsem nezpozorovala. Raději jsem prozkoumala i hlínu, která zůstala a larvy také nebylo vidět. Tak teď jen doufám, že to opravdu byla nějaká ta myšička a ne ten hnusák, proti kterému je boj dost těžký.

zdroj -http://www.ceskazahradka.cz/

Je to stále stejný, když si myslíte, že se něco daří, tak vás příroda okamžitě přesvědčí o opaku. Prostě se můžete stále učit. Někdy by s tím člověk praštil. Jenom však začnou kvést, tak jim ty těžkosti odpustíte.Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama