Zásilka z Mělníka.

29. března 2018 v 21:04 | Čikyta |  ROK 2018
Jak už jsem psala, protože jsem chtěla nějaké mrazuvzdorné, tak jsem si letos objednala v Petru v Mělníce. Protože to tam mám celkem daleko, tak jsem si nechala fuchsie poslat poštou. Sice to vyjde dráž - nejen za poštovné, ale i fuchsie stojí víc (chápu to, musí se zabalit, aby dopravu přežily). Kdybych však měla platit cestu do zahradnictví, tak je to horší.

Objednávala jsem už v lednu. Což je poměrně brzo, jenže v lednu mě vždy přepadne objednávací mánie a já chtěla být mezi prvními, než budou přebrané.

Včera mi zásilka přišla. Musím říct, že když jsem se ráno probudila a viděla venku bílo, tak jsem z toho měla šok. Chudinky malinký byly v noci někde v depu PPL.
Musím zaklepat!!! Vypadá to, že jsou celkem OK.


Na Petru se mi líbí jejich přepravní plastové kontejnery, ve kterých jsou rostlinky chráněné před poškozením, a díky speciálnímu tvaru je květináček zafixován a nemůže se hnout.


Některý vzrůstnější se do nich sotva vešly.

Ten růžový květ, není fuchsie, ale dárek - sazenička Diascie.

Velikost sazeniček je různá, ona každá fuchsie roste jinak rychle. Jediná, která byla hodně mrňavá byla mrazuvzdorna Tom West. Ta vepředu s panašovaným listem. Doufám, že ji vypiplám, protože tu jsem hodně chtěla. Oceňuji, že za to mi přidali jednu navíc - Márinku. Něteré budou chtít ještě zaštípnout, aby se rozvětvily.


Ještě jsem dostala pytlík s krystalickým hnojivem za větší zakázku.
Se zásilkou jsem celkem spokojená. Jen znovu dodávám. Pokud se vám zdají rostliny malé proti těm z hobby marketů, tak je to tím, že nejsou uměle retardovány a přehnojovány, aby kvetly, co nejdříve a vybírají si druhy, které jsou toho schopné.
U pěstitelů se objednává hlavně proto, že chcete určitou pojmenovanou rostlinu. Pokud si vyberete nějakou drobnější s pomalejším růstem, tak je to znát i na sazenici.

Teď už aby konečně dorazilo to jaro. A ještě si musím hodně držet pěsti, aby mě potkalo, co nejmíň Mělnických záměn, ty nesnáším.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama