Fuchsie Ghislaine

18. března 2018 v 13:15 | Čikyta |  E-G
Plnokvěté fuchsie s dlouhatánskou trubkou jsou nádherné, ale často bývají choulostivé. To však neplatí o Ghislaine. Její květ sice není nijak obří, ale zato pěkně dlouhý. Však jsem někde viděla, že k jejím předkům patří Walz Harp. Květy mají tmavě růžovou barvu a na kraji jsou menší oranžové květní lístky.

Když jsem si ji objednávala, tak jsem si podle vzhledu myslela, že bude pěkně náročná. Jenže se mi tak líbila, že jsem nedokázala odolat. "No co," říkala jsem si, "tak bude jen na jednu sezonu." Neskutečně mě překvapila. Nejen, že na ni byly neustále nějaké květy a roztomilá poupátka, tak bez větších problémů přezimovala.
A na rozdíl od Walz Harpu má pevné větvičky, tak se i dobře množí.

Jen na jednu věc bych upozornila. U té původní jsem bála, abych ji nezahubila a tak jsem ji nezastřihla a ona si "potvora" hnala jeden hlavní výhon, který se sice větvil, ale nebylo to ono. A už se to moc nespravilo ani dalším rokem. Ty nové jsou, u kterých jsem se nebála střihnout jsou hezčí. Patři k převislým a ty nůžky na jaře většinou potřebují.

Pro mě je tahle fuchsie milé překvapení, které nemám v plánu vyřadit z oblíbených. Koupíte ji v Mělníce, u paní Mouricové, v Buchlovicích.


Šlechtitel - Claes, Alfons - Belgie
Rok - 1993


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. března 2018 v 21:08 | Reagovat

Hezká odrůda :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama