Fuchsie Stan

3. listopadu 2017 v 20:29 | Čikyta |  R-T
Proč jsem si koupila tuhle fuchsii. Protože má vykrajovanou sukýnku a hlavně, což v katalogu Petra ani na stránkách DDFGG není moc vidět, jsou kraje každého lístečku květu jakoby obkreslené pastelkou. Když jsem ji viděle v galerii některé z pěstitelek, tak bylo rozhodnuto.

Teprve později mi došlo, že mě přitahovala, protože připomíná obrázky, které mi kreslila moje maminka, o niž jsem moc brzo přišla. Ona totiž místo černé pastelky, kreslila část obrysu silněji tou pastelkou, kterou byl vymalován. A nejspíš proto Stan patří k mým nejmilejším.

Měla by být vzpřímená a poloplná. Mě rostla spíš polopřevisle, ale nejspíš to je dáno umístěním. Neustále jsou na ní nějaké květy. Nejdřív mají nádech do modra a později začnou růžovět, ale ten kontrastní obrys zůstává i potom.

První zimu jsem bohužel špatně přezimovala a nerozchodila přesazení. "Obrečela" jsem to. Podařilo se mi novu získat v Liberci a tak o ni budu letos v zimě pečovat jako o miminko, aby se to neopakovalo. Raději to jistím i řízky.


Šlechtitel - Giesen, Th. - Holandsko
ROK - 2002 (No ne! Ona je stejně stará jako můj syn, další důvod mít ji rád.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erin Blood Moon Erin Blood Moon | Web | 5. listopadu 2017 v 11:58 | Reagovat

Tato květina se mi vždy líbila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama