Fuchsie Márinka

26. listopadu 2017 v 22:04 | Čikyta |  K-M
Protože u nás v současné době fuchsie nikdo nešlechtí. Je tahle jedna z mála českých a dá se říct že nejvýznamnější. I když byla vyšlechtěna už v roce 1890, neztratila nic na své atraktivnosti a dodnes je součástí sbírek na celém světě.

Jedná se o převislou jednoduchou fuchsii. Má sytě červenou barvou, kterou se nemění po celou dobu kvetení a její korunní lístky jsou s typicky prohnutými okraji směrem ven. Podle toho ji snadno poznáte.

Ke mě se poprvé dostala úplnou náhodou. Našla jsem ji na podzim vyhozenou od některého ze sousedů. Byla chudinka namrzla, neměla už žádné květy, ale nedokázala jsem ji tam nechat. Nenápadně jsem ji donesla domů, zazimovala a na jaře napjatě čekala, co z ní vyroste. Jako správného vlastence mě potěšilo, že je to zrovna ona.

Časem jsem o ni přišla (už nevím proč) a nově koupené se už nikdy tak nedařilo jako té původní, která asi z vděčnosti za záchranu byla nejhezčí. Dočetla jsem se, že s ní mají problém i někteří jiní pěstitelé. Prostě se prý musíte snažit najít to pravé místo, kde se jí bude líbit. Naproti tomu jsem viděla fotky, kde zdobila ulice a tam se s ní určitě moc nepárali a rostla jako divá. Asi záleží, jak si spolu zrovna sednete. Já to sní zatím nevzdávám.

Může se také stát, že se jí listy začnou zabarvovat do červena. Není to žádná nemoc. Je to jedna z jejich vlastností, která se může projevit. na sluníčku nebo mě to dělala na jaře, když jsem ji dala ven a byli chladnější teploty.

Pokud po ní zatoužíte určitě nebude problém ji sehnat u všech prodejců specializujících se na fuchsie.Šlechtitel - Štika - Česká republika
Rok - 1890 - pojmenoval ji po své dceři 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama