Cedulky se jmény květin.

21. října 2017 v 21:46 | Čikyta |  Nápady a problémy při pěstování
Brzo už přijde zima a fuchsie se budou muset uklidit. Proto jsem dnes provedla velkou kontrolu a doplnění cedulek označujících o jakou fuchsii se jedná.
Proč je dobré mít u rostliny jméno? Z jednoho prostého důvodu. Přes léto, když kvetou, tak není problém určit o jaký druh se jedná. Jenže na jaře, když chcete rostliny přesadit, tak vypadají všechny stejné. A jak pak poznat, kterou kam chcete dát. Pokud jsou v květináči, tak by nemusel být problém ji přemístit. Jenže já mám některé v truhlíkách, jiné v závěšákách a další na žebříku. Nedávám je jak mě napadne, ale jejich místo předem promýšlím. Bez označení jsem nahraná.

Nejjednodušší je mít u rostliny zapíchnutou cedulku, se kterou jste ji koupili (pokud tam nějaká byla). Třeba perfektní mají v Mělníce.

Jenže s těmi je velký problém. Nějakou záhadou prostě občas vyskakují, obzvláště pokud rostliny z nedostatku místa na přezimování mačkáte na sebe. Jak píší některé dámy v diskuzi na livingu - řádí u nich skřítek Čurbesníček.

Proto tyhle cedulky požívám hlavně u malých rostlinek, které zimuji doma na okně nebo u řízků.
Pokud jich potřebuji víc než mám, tak jsem po různém zkoušení a pročítání zkušeností jiných zjistila, že nejlepší je nastříhat takovou tu dvojitou gumovací folii, co používají děti ve škole. Na ni to napsat obyčejnou tužkou.
Přoč tužkou? Dá se vygumovat a nevybledne jako to mají ve zvyku centrofixy.

Vůbec nejlepší je cedulku na rostlinu přivázat. Buď provázkem nebo drátkem.
A z čeho ji udělat. Buď použít ty výše uvedené a udělat do nich dírku nebo zapojit fantazii.

Já mám na části jmenovky ze škebliček. Líbí se mi, že nejsou tak nápadné. Mají však dvě nevýhody - blbě se do nich vrtá dírka - jsou hodně tvrdé a hůř se na ně díky jejich tvaru píše. Letos jsem nápisy zkusila opravit gelovkou, protože fixa někde vybledla. Tu jsem ještě přestříkala lakem na vlasy, tak uvidím jak budou časem vypadat.

Nemám jich tolik a tak mám na některých visačky udělané z dřevěných lodiček, co používají stolaři. Nehrozí u nich, že by se smazaly, ale zase je to jen holé dřevo a v mokru černají. Uvidím jestli jim pomůže, když jsem je také přestříkala lakem na vlasy. Klasický lak by byl asi lepší, ale nebyl po ruce.

Ještě mám jednu variantu. Nastříhané proužky silnější průhledné fólie. Třeba takové, co bývá na přední části krabice nějakého výrobku, aby bylo vidět, co je uvnitř. Na tu to musíte napsat cetropenem a pak, aby to dýl vydrželo, slepit oboustrannou páskou dva kusy k sobě. Musí to ovšem být páska, která je skoro průhledná jinak bude moc výrazná a nápis uvidíte jen zrcadlově nebo ho budete muset zrcadlově napsat. Což jsem sice kdysi dělala, ale je to pěkná dřina přeprogramovat si na takové psaní mozek.

Třeba časem vymyslím něco hezčího, ale při větším množství rostlin je to velká hora jmenovek a protože přes léto mám vždy na práci všechno možné a odkládám to až na poslední chvíli při uklízením, tak se s tím pak zas tak moc nepářu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erin Blood Moon Erin Blood Moon | Web | 21. října 2017 v 22:08 | Reagovat

Miluji květiny a přírodu
Spřátelíš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama