Jak se pěstovalovalo v letošním roce - 2. část.

21. září 2017 v 20:48 | Čikyta |  ROK 2017

V předchozím článku jsem skončila pro mě radostnou zprávou, že začátkem července navštívíme Liberec. Po navštěvě IQlandie. Výšlapu na Ještěd a následném sjezdu na koloběžce jsem konečně navštívila výstavu u pana Pevného.

Sice fuchsie ještě nebyly v plné kráse, ale protože jich bylo tolik, tak to člověku ani nevadilo. Ani jsem nějak neměla čas fotit. Musím konstatovat, že jsem se nesetkala s nevlídním přijetím, jak jsem se občas dočetla na internetu. Byli jsem tam dopoledne. Po většinu času jediní návštěvníci a odešli až po více jak hodině a půl. Na důkladnou prohlídku by člověk potřeboval ještě víc času, jenže i tak jsem byla ráda, že to tam manžel se synem vydrželi a nereptali.


Pochopitelně jsem neodjela s prázdnou. Po vybírání a konzultaci s panem Pevným zůstaly z doma sepsaného seznamu záhadně jen tři. Nejdůležitější na jaře oplakaná oblíbenkyně STAN. Nejdřív jsem ji v sazeničkách nemohla najít. Takové "neštěstí". Měli ji.


Konečně se mi také podařilo získa CITY OF DERBY, po které už dlouho vzdychám a nedařilo se mi ji získat. Ta třetí ze seznamu byla FIRS LADY.

Také mám DDFGG v nádherné barevné konbinaci bílé s tmavě fialovou a po předchozím pokusu Berba´s Trio, které má opravdu trojbarevné květ. Minulý pokus kvetl jen bíle. Je to totiž potvora a tak si nikdy nemůžete být jistí, jakou barvou řízek pokvete, jestli bíle, fialově nebo správně bílo-fialově.Také jsem zjistila, že se mi líbí ty s droboučkými květy. Nějak se mi nedaří je pořádně vyfotit. Tak někdy příště.

Tahle byla láska na první pohled. Z fotky to není moc poznat, ale květy jsou na plnokvětou drobnější.


Celkem jsem si odvezla 12 úlovků, ale výt tam dýl, tak to na tomhle čísle neskončilo.


Během července začaly všechny fuchse krásně kvést. Těšila jsem se hlavně na ty nové od paní Mouricové. Bohužel měla pravdu a místo Moonrakeru a Cecile, mi vykvetly tyhle.

Naštěstí další byly OK. Takže mám konečně Nicolu Claire. Z Mělníka mi vyšlo něco jiného. A já ji chtěla, protože je krásná a navíc moje dcera je Nikola.

Tahle se zase řadí k "pavoučím" jako je Fairy Spider, Frozen Thears...., které se mi hodně líbí.


A ještě mám slabost pro různě střapaté.

A ty plnokvěté s dlouhými trubkami. Tahle má neodolatelnou barvu. Jen by to chtělo lepší fotku.


Bohužel s příchodem veder nastaly i problémy. Rozjely se mrchy svilušky. A hlavně se opět pár fuchsiím v těch šílených vedrech "zapařily kořeny". Dopátrala jsem se, že by se dle paní Hrubé mělo jednat o pythiovou hnilobu kořenů. Zakoupila jsem na ni Previcur. Je sice hlavně preventivní, ale zalila jsem jim všechny. Nevím jestli to bylo tím, ale dvě které začínaly vypadat divně, se časem vzpamatovaly. Dalším dvěma to nepomohlo. Žádné nové úhyny se však nevyskytly.

Vedra začátkem srpna a následné nehnojení během dovolené se na květech hodně podepsalo. Musím ovšem poděkovat příteli mé dcery, že se mi o ně po dobu mé nepřítomnosti vzorně staral. Všehny přežily. S hnojením ho nechci otravovat, jsem ráda, že je tak moc hodný. Příště budu muset nějaké dlouhodobé zapravit do přímo do hlíny, aby měli alespoň něco.

Teď už zase pomalu kvetou, ale mají hodně poupat a už vidím, že mi je bude líto už zazimovat a tak nastane období "přetahování koťat" jako každý rok.

Kdo má mít na tohle srdce. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama