Fuchsie Blauer Engel - Blue Angel

22. září 2017 v 21:53 | Čikyta |  A-B
Dvojí název uvádím, protože podle stránek DDFGG by se správně měla jmenovat Blauer Engel. Ale v nabídkách pěstitelů ji mají i pod názvem Blue Angel.
Překlad názvu je asi jasný - Modrý Anděl


Tuhle fuchsii jsem si pořídila v roce 2009 jako svoji první koupenou (u Starkla) k darovanému řízku. Vůbec jsem netušila, co z ní vykvete. Prostě jsem si z regálu vzala jednu sazeničku, píchla do truhlíku a čekala, co z ní vyroste. Když se objevilo bílé poupátko, tak jsem byla ráda, že není stejné jako ta darovaná. Po rozkvětu jsem žasla. Netušila jsem, že fuchsie můžou být i tak nádherně modré, což je moje oblíbená barva.

Jedna se o plnokvětou spíše polopřevislou fuchsie. Na některých místech, tam kde bylo méně světla mi rostla, jako převislá.

Jinak mi nepříjde nijak náročná. Už léta má pravidelně jedna z nich místo v truhlíku na východním okně, které je však otočeno tak, že tam svíti slunce i přes poledne a nemá s tím žádný problém. A to by světlé moc slunce snášet neměly.

Bohužel není květ celou dobu takhle krásně modrý, ale vyzráváním více zfialoví jako všechny modré.

Poslední dva roky ji mám v truhlíku v kombinaci s červenou Veenlust a bílou Annabell (použila jsem jejich foto do záhlaví) a ta jí hodně sluší.O její oblíbenosti svědčí i to, že ji má většina pěstitelů ve stálem sortimentu.Šlechtitel - Dietrich, Waltraud - Německo
Rok - 1995


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Vampire Eleanor Vampire | Web | 22. září 2017 v 22:32 | Reagovat

Krasa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama